Make your own free website on Tripod.com

UNDER 19 - Girone 2

...........SQUADRE.ISCRITTE.....(8)............ ............................................... ......H.C..APPIANO............................. ......H.C..BOLZANO.2000........................ ......H.C..BOZEN.84............................ ......H.C..CORTINA............................. ......H.C..FASSA............................... ......H.C..MERANO.............................. ......H.C..PERGINE............................. ......H.C..RENON............................... ...............................................

UNDER 16 - Girone 2

...........SQUADRE.ISCRITTE.....(11)........... ............................................... ......H.C..ALLEGHE............................. ......H.C..ASIAGO.............................. ......H.C..BRESSANONE.......................... ......H.C..BRUNICO............................. ......H.C..CORTINA............................. ......H.C..FASSA............................... ......H.C..FELTRE.............................. ......H.C..FIEMME.............................. ......H.C..GARDENA............................. ......H.C..STILVES.Vipiteno.................... ......H.C..VIPITENO............................ ...............................................

UNDER 14 GIRONE Nord Occidentale

...........SQUADRE.ISCRITTE......(8)........... ............................................... ............................................... ......H.C..BERGAMO............................. ......H.C..BORMIO.............................. ......H.C..COMO................................ ......H.C..MASTINI.Varese...................... ......H.C..PINEROLO............................ ......H.C..REAL.Torino......................... ......H.C..TORINO.............................. ......H.C..VALPELLICE.......................... ...............................................

UNDER 14 TRENTINO e VENETO

...........SQUADRE............................. ............................................... ......H.C....ALLEGHE........................... ......A.S....ASIAGO............................ ......H.C....AURONZO........................... ......H.C....CORTINA........................... ......H.C....FASSA............................. ......H.C....FELTRE............................ ......H.C....PERGINE........................... ......H.C....PINZOLO........................... ......H.C....TRENTO............................ ......H.C....ZOLDO............................. ...............................................

UNDER 14 Trentino-Alto Adige Girone B

...........SQUADRE............................. ............................................... ......H.C....APPIANO........................... ......H.C....BOLZANO.2000...................... ......H.C....BOZEN.84.......................... ......H.C....CALDARO........................... ......H.C....EGNA.............................. ......H.C....GARDENA........................... ......H.C....MERANO............................ ......H.C....RENON............................. ......H.C....VIPITENO.......................... ...............................................

UNDER 12 - TRENTINO ALTO ADIGE Girone A

...........SQUADRE............................. ............................................... ............................................... ......H.C....APPIANO........................... ......H.C....BRESSANONE........................ ......H.C....BOLZANO.2000...................... ......H.C....CALDARO........................... ......H.C....GARDENA........................... ......H.C....ORA............................... ............................................... ...............................................

UNDER 12 - TRENTINO ALTO ADIGE Girone C

...........SQUADRE............................. ............................................... ......H.C....ALTA.BADIA........................ ......H.C....DOBBIACO.......................... ......H.C....LANA.............................. ......H.C....PRATO.Stelvio..................... ......H.C....STELVIO........................... ......H.C....VAL.VENOSTA....................... ............................................... ...............................................

UNDER 12 - Girone VENETO

................SQUADRE........................ ............................................... ......A.S....ASIAGO............................ ......H.C....AGORDO............................ ......H.C....AURONZO........................... ......H.C....CORTINA........................... ...............................................

Enter content here

Enter content here

UNDER 19 - Girone 1

...........SQUADRE.ISCRITTE.......(7).......... ............................................... ......H.C....ALL.STARS.Piemonte................ ......A.S....ASIAGO.Lions...................... ......H.C....CALDARO........................... ......H.C....EGNA.............................. ......H.C....GARDENA........................... ......H.C....JUNIOR.MILANO.Vipers.............. ......H.C....VIPITENO.......................... ............................................... ...............................................

UNDER 16 - Girone 1

...........SQUADRE.ISCRITTE.....(10)........... ............................................... ......H.C..ALL.STAR.Piemonte.(rinuncia)........ ......H.C..APPIANO............................. ......H.C..BOLZANO.2000........................ ......H.C..BOZEN.84............................ ......H.C..JUNIOR.MILANO....................... ......H.C..LAIVES.............................. ......H.C..MERANO.............................. ......H.C..ORA................................. ......H.C..PERGINE............................. ......H.C..RENON............................... ......H.C..SETTEQUERCE.......................... ...............................................

UNDER 16 Interregionale

...........SQUADRE.ISCRITTE.......(5)..........
...............................................
......H.C....BERGAMO...........................
......H.C....COMO..............................
......H.C....COURMAOSTA.2000...................
......H.C....REAL.Torino.......................
......H.C....TORINO............................
...............................................
...............................................
...............................................
...............................................

UNDER 12 - GIRONE Nord-occidentale

...........SQUADRE.ISCRITTE......(6)........... ......H.C..COMO................................ ............................................... ......H.C..JUNIOR.Milano....................... ............................................... ......H.C..MASTINI.Varese...................... ............................................... ......H.C..REAL.Torino......................... ............................................... ......H.C..TORINO.............................. ............................................... ......H.C..VALPELLICE.......................... ...............................................

UNDER 14 Trentino-Alto Adige Girone A

...........SQUADRE............................. ............................................... ......H.C....APPIANO........................... ......H.C....BOLZANO.2000...................... ......H.C....BOZEN.84.......................... ......H.C....CALDARO........................... ......H.C....EGNA.............................. ......H.C....GARDENA........................... ......H.C....MERANO............................ ......H.C....RENON............................. ......H.C....VIPITENO.......................... ...............................................

UNDER 14 Trentino-Alto Adige Girone C

...........SQUADRE............................. ............................................... ......H.C....BRESSANONE........................ ......H.C....BRUNICO........................... ......H.C....LAIVES............................ ......H.C....LATEMAR........................... ......H.C....PRATO.STELVIO..................... ......H.C....SETTEQUERCE....................... ......H.C....STELVIO........................... ......H.C....VAL.VENOSTA....................... ...............................................

UNDER 12 - TRENTINO ALTO ADIGE Girone B

..........SQUADRE.............................. ............................................... ......H.C....BOZEN.84.......................... ......H.C....BRUNICO........................... ......H.C....LAIVES............................ ......H.C....LATEMAR........................... ......H.C....MERANO............................ ......H.C....RENON............................. ......H.C....VIPITENO.......................... ...............................................

*

* * *

----In collaborazione con----

L'ECO DEL CHISONE

Settimanale del pinerolese

* * * * *